Правила експлуатації та зберігання транспортерних стрічок
Стрічка транспортерна, використовувана на підприємствах споживача, повинна відповідати умовам її застосування.
Конвеєри, які працюють у важких умовах експлуатації, повинні бути обладнані пристроями, що знижують ударні навантаження на стрічки і запобігають поздовжнім поривам стрічки. Транспортерна стрічка повинна працювати при здійсненні нагляду відповідальної посадової особи підприємства-споживача за її правильною експлуатацією.
Облік роботи стрічок проводиться в журналі обліку роботи конвеєра. При установці і заміні стрічки в цьому журналі фіксується технічна характеристика стрічки, її термін служби і причина заміни.
Стрічка конвеєрна стикується методом гарячої або холодної вулканізації з використанням прослоєчних, обкладувальних гум і клеїв.
При гарячому способі вулканізації стиків використовують переносні вулканізаційні преси, що забезпечують тиск на стрічку не менше 1 МПа і температуру 150 градусів Цельсія, клей для промазки поверхонь стику і прослоєчних гум, обкладочні і прослоєчні гуми, розчинники (бензин і етіцелат) для розведення клею в разі його загустіння. Оброблення кінців стрічки проводиться сходинками.
Транспортерна стрічка з тканини міцністю не більше 100 Н/мм шириною до 1200 мм може бути зістикована механічними способами.
Стрічка конвеєрна повинна зберігатися в закритих приміщеннях при температурі від мінус 5 до плюс 30 градусів Цельсія не ближче 1 м від опалювальних приладів.
Транспортерна стрічка повинна бути захищена від впливу прямих сонячних променів, лугів, кислот, масел, бензину, гасу, їх парів та інших речовин, що руйнують гуму і тканину.
При зберіганні рулони стрічок повинні розташовуватися горизонтально, укладеними не більше ніж у два ряди. Не допускається зберігання рулонів стрічок на бічній поверхні (торці).
Після транспортування при мінусовій температурі стрічка транспортерна перед монтажем повинна бути витримана при температурі від 15 до 25 градусів Цельсія не менше 24 годин.